Oferta

Home » Oferta » Donice Poprzednia strona

Donice

Nowoczesne, tradycyjne - metalowe, kamienne, a może ratanowe... zawsze wyszukane, niebanalne i wyróżniające się.

UWAGA!! Nie znalazłeś donicy o odpowiednich rozmiarach? Przyjedź do nas, wykonujemy także donice na zamówienie według indywidualnego projektu!

Zabezpieczanie donic przed zimą.

Jeśli donica ma być ustawiona na zewnątrz, istnieje niebezpieczeństwo gromadzenia się w niej wody deszczowej. Należy wówczas w dnie donicy wykonać trzy otwory drenażowe o średnicy około 6 mm. Podobne otwory należy zrobić we wkładzie, jeśli jest stosowany razem z donicą. W pojemnikach należy zawsze umieszczać warstwę drenażową, tak aby przykryła dno na około 3 - 5 cm. Można zastosować żwir, keramzyt lub drobne kamienie i przykryć je warstwą włókniny. Zapobiegnie to zapychaniu otworów i umożliwi swobodny odpływ nadmiaru wody. Właściwie wykonany drenaż jest też bardzo ważny zimą, gdyż zalegająca w donicy i zamarzająca woda może ją uszkodzić.

W przypadkach jeśli donice mają pozostać zimą na zewnątrz, u niektórych gatunków roślin istnieje niebezpieczeństwo przemarzania bryły korzeniowej przy silnych mrozach. Należy wówczas podczas sadzenia rośliny umieścić od wewnątrz przy ściankach donicy warstwę izolacyjną wykonaną na przykład ze styropianu lub folii bąbelkowej. Powinna ona mieć grubość około 10 centymetrów.

Jeśli sadzone we wkładach rośliny są bardzo rozbudowane, donice mogą zostać przewrócone przez wiatr. Można temu zapobiec umieszczając na dnie we wnętrzu donicy dodatkowe obciążenie w postaci na przykład kamieni, worków z piaskiem itp.

Bardzo ładnie wygląda, jeśli ziemię w donicy przykryje się ozdobną warstwą żwiru, kamyków lub kory. W przypadku donic stojących na zewnątrz ograniczy to również wzrost chwastów i zapobiegnie wysuszaniu ziemi. Przy stosowaniu wkładów ozdobna warstwa zamaskuje ich krawędzie i będą zupełnie niewidoczne.

Donice ceramiczne

Mrozoodporne donice ceramiczne przepięknie będą wyglądać na Twoim tarasie lub balkonie. Możesz w nich stworzyć kolorowe kompozycje całoroczne lub sezonowe. 

poznaj produkty >>>

Donice betonowe

Donica Stampo to nowoczesność i prostota zaklęta w podstawowej bryle. Jest niezastąpionym dodatkiem aranżacji modernistycznego ogrodu czy tarasu i świetnym uzupełnieniem zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Swoją formą idealnie wpisuje się w minimalistyczne trendy we współczesnej architekturze krajobrazu.

Donice gabionowe

Donice gabionowe wykonane są ze starannie obrobionych i połączonych ze sobą stalowych drutów.

Produkty te świetnie komponują się z otoczakami ozdobnymi o różnych kolorach, uzyskując w ten sposób oryginalne wypełnienie. Kosz gabionowy stanowi stylowy i nowoczesny element architektury ogrodowej.

Donica gabionowa znajduje zastosowanie w dekoracji ogrodów, tarasów, balkonów oraz wnętrz. Donica zabezpieczona jest warstwą ocynku ogniowego, który chroni przed korozją, gwarantując wytrzymałość i długowieczność. Nie ma zatem potrzeby konserwowania doniczki, nawet w przypadku całorocznego wystawienia na działanie warunków atmosferycznych.


Cennik i katalog

Pobierz plikKatalog donic
format .PDF (8 MB)
Pobierz plikKatalog donic NDT
format .PDF (6 MB)